סקירת חלל העבודה ירוק - House of Knowledge

נסענו לבקר בירוק - House of Knowledge שבעמק חפר, והופתענו לגלות שיש מקום כל-כך פסטורלי במרחק נסיעה לא גדול מתל אביב

מאת : מערכת ספייסינג ‏ | 22-10-17 | לעמוד Yarok House of Knowledge

בשורה התחתונה

ירוק – House of Knowledge הוא חלל עבודה משותף שמתאים למי שנמאס לו לעבוד מהבית, לא מעוניין לעמוד שעות בפקקים לתל אביב ומחפש סביבה יוצרת ומטפחת בנוף קצת אחר.

מי אלה?

מרכז "ירוק (יזמות, רובוטיקה וקהילה) - House of Knowledge " הוא יוזמתם של אלי ברק ולירן שחר, המשמשים גם כמנטורים ראשיים במקום. יוזמת השניים נבעה מההבנה שיש להם ידע רב להעביר הלאה, שיוכל לסייע ליזמים צעירים. לכן, החליטו להקים מעין בית שבו יצרו סביבה תומכת ומטפחת למי שזקוק לה.

קהל היעד

יש מספר מאפיינים בולטים לשוכרים של ירוק – מדובר באנשים שמיצו את העבודה מהבית, אנשים שלא מעוניינים להכנס לתל אביב ולפקקים, חברות שמחפשות יותר מרחב לצמיחה או אנשים המחפשים שכירות גמישה במיוחד. כיום יושבים בירוק יזמים, חברות סטארטאפ טכנולוגיות, עצמאיים, אנשי שיווק דיגיטל ואפילו אנשים העוסקים בתוכנית חדשנות לחינוך. 

מיקום וחניה

ירוק ממוקם בכפר מונאש - מושב בעמק חפר שנמצא סמוך לכביש 4. הסמיכות לכביש הראשי, והעובדה שלא מדובר באיזור תל אביב – הופכים את מיקומו של ירוק לנוח במיוחד למי שמחפש לברוח מהעומס של המרכז. שוכרים רבים מגיעים לירוק מפני שמעדיפים לנסוע מרחק מעט גדול יותר ולחסוך לעצמם שעה בפקקים לכל כיוון. כמובן שאין בעיית חניה למי שמגיע עם הרכב.

מה אוכלים?

המטבח בירוק רחב ומאובזר במקררים, מיקרוגל, כלי אוכל, בר מים, מכונת קפה ועוגיות. בנוסף, יש אפשרות לרכוש כריכים, מוזלי או חטיף ופחית שתייה ממכונת החטיפים הצמודה. מי שלא מעוניין להביא אוכל מהבית יכול להזמין אוכל הודי, איטלקי, או להנות מהפסקה במרחק דקת נסיעה מארוחה ביומנגוס, ארומה ופלאפל בריבוע.

עיצוב ואווירה

המקום מאוד שקט ופרוס בצורה של אופן ספייס רחב וסביבו אשכולות של משרדים, כאשר כל אשכול צבוע בצבע אחר. במתחם יש פינות ישיבה מפוזרות עם ספות, ועל הקירות מגוון תמונות מגלריה שנמצאת בעמק חפר. החלונות שבמתחם פונים למה שמסביר את שם המקום – המון ירוק, מדשאות ועצים.

מה במתחם וכמה זה יעלה

ירוק פרוס על פני כ-2200 מ"ר וכולל אופן ספייס, מעל 50 משרדים פרטיים שברובם יש חלון, חדרי ישיבות, כיתות, מרחב סדנאות ואולם גדול שיכול להכיל עד 150 אנשים. אפשרויות ההשכרה גמישות במיוחד, וכוללות אפשרות לכרטיסיה יומית/חודשית לאופן ספייס, השכרה שעתית/יומית של חדרי הישיבות ואפילו שכירות משותפת של אותו משרד עם שוכר אחר.

מחירים:

שולחן באופן ספייס ליום או לחודש – 75 ש"ח או 900 ש"ח בהתאמה

משרד פרטי ל-2 עד 5 אנשים – החל מ-1900 ש"ח לחודש

חדר ישיבות לעד 10 אנשים – החל מ-100 ש"ח לשעה

אולם הרצאות לעד 150 אנשים – 1000 ש"ח ליום

"בית המצמיח יזמות אחרת"

ירוק מזמינים אליהם יזמים צעירים או מבוגרים המחפשים ייעוץ וסיוע בהוצאת פרוייקטים לפועל. הדגש הוא על יצירת מעטפת תומכת שמתמקדת כמה שיותר בתוכן. לשם כך, מספקים בירוק מנטורינג אישי ובקבוצות, הרצאות מומחים וקורסים רבים. בעוד כמה ימים, למשל, יערכו סדנאות שמתעסקות בעריכת פטנטים וב-UI, כל זה על מנת לעטוף את היזמים בידע רלוונטי. בנוסף, בירוק יש מעבדת מייקרים מצויידת היטב – FAB LAB, שמאפשרת לכל מי שרוצה לפתח ולייצר אבי טיפוס ודגמים.

יתרונות

היתרון הבולט ביותר בירוק הוא שמעבר לחלל עבודה המקום משמש כמעטפת תמיכה לשוכריו - מנטורינג, הרצאות, ליווי בפרוייקטים, קורסים מגוונים וכמובן ה-FAB LAB – כל אלו ניתנים כדי שהיזמים יוכלו לצמוח ולהתפתח. יתרון נוסף הוא מיקום המתחם – לא רחוק מהמרכז, נגיש וצופה לנוף ירוק ופסטורלי.

לעמוד Yarok House of Knowledge

מהירות האינטרנט במתחם

250Mb מהירות העלאה
120Mb מהירות הורדה

מהירות האינטרנט בירוק מהירה יותר מהממוצע הארצי בחללי עבודה. המהירות הממוצעת מתוך 104 חללי עבודה בישראל היא, הורדה - ‎114 Mbps, העלאה - ‎122 Mbps

* בדיקת המהירות בוצעה ברשת הWifi ב 15/06/21

פניה למתחם

אני מאשר קבלת מבצעים מחללי העבודה. * ההודעה נשלחת לספייסינג לצורך אימות