מה היא סביבת עבודה גמישה ולמה כדאי שזה יעניין אותך?

עבודה גמישה יוצרת סביבת עבודה יעילה לעסק על ידי כך שהיא מעניקה לעובדים חופש וגמישות לעבוד באיזורים שונים של המשרד, או בשולחן חם, מתי ואיך שהם בוחרים. עם פחות אילוצים ויותר גמישות, הפוקוס הוא יותר על ביצועים ואיכות ופחות על המקומות בהם מתבצעות המשימות.

מאת : מערכת ספייסינג ‏ | 19-12-18

מה היא עבודה גמישה?

על ידי התבוננות בעבודה כפעילות, ולא כמקום, עבודה גמישה מתמקדת בסילוק כל המחסומים העומדים בדרך להשגת מטרות. 70% מהארגונים והחברות צפויים לאמץ קוים מסויימם של עבודה כזו עד 2020, וזהו השלב המרכזי במעבר לדרך הסתגלותית יותר של נקודת המבט של מקום העבודה.

יתרונות בעבודה גמישה

  • שיפור ביחסי העובדים, גם בינם לבין עצמם וגם מול לקוחות.
  • עלויות פחותות
  • פרדוקטיביות גבוהה יותר
  • רכישה ושימור של כישורים

בשנים האחרונות, הביקוש לדרכי עבודה גמישות גבר, ומחקרים מראים די בבירור ש80% מהעובדים רוצים את האפשרות הזו בחברה הנוכחית בה עובדים, והמספר גבוה יותר בקרב הדורות הצעירים של העובדים.
מחקרים נוספים מצאו שיישום שיטת עבודה גמישה חוסך 13% מעלויות כח העבודה. בנוסף, ראו כי הפרודוקטיביות של חברה שפעלה לפי שיטה זו הגדלה את הפרודוקטיביות ב-10% ואת מחויבות העובדים אחד כלפי השני ב-7%.

אפשרויות עבודה גמישה

עבודה גמישה היא אחת מהדרכים בהן מעסיקים מציעים חופש ופתיחות בסביבת העבודה היומיומית. על ידי כך שחושפים את הצוות ואת מקום העבודה לשיטה זו, הם:

  • מעניקים לעובדים את החופש לעבוד במקום הכי טוב ולייעל את הזמן והמשאבים שלהם בצורה הטובה ביותר.
  • מפחיתים את זמן הנסיעות של העובדים בכך שחוסכים מהם לחזור לשולחן שלהם בשביל להמשיך לעבוד.
  • מאפשרים ליחידים ולצוותים לעבוד אחד עם השני, ובכך משפרים את שיתופי הפעולה במשימות.
  • נותנים לעובדים את החופש לפתח שיטות עבודה חדשות ולא מסורתיות, שיכולות לשפר את תפקוד העסק כולו, שכן עובד שנמצא פחות במשרד – נמצא יותר עם לקוחות.
  • מעודדים עבודת צוות במקום יותר פתוח ושיתופי, שעושה פלאים לתקשורת ולאמון שבין חברי הצוות.

עבודה גמישה לא מתאימה לכולם באותה צורה בדיוק, אבל היא יכולה לספק ערך גם לעובד וגם למעביד, ומאחר שיש עלייה תמידית בביקוש לחללי עבודה גמישים – זה ברור שיותר ויותר עסקים מתעניינים באלטרנטיבות למשרדים המסורתיים.

כתבות נוספות

16 טיפוסי קו-וורקינג: כמה מהם באמת פגשת?

16 טיפוסי קו-וורקינג: כמה מהם באמת פגשת?

עד כמה אתם מכירים חללי עבודה משותפים? לא משנה כמה מהזמן שלכם אתם מבלים בחללי עבודה משותפים, אנחנו מאמינים שאתם מוכנים לקצת כיף. תתכוננו לזהות כמה בני אדם טיפוסיים למתחמי עבודה משותפים! אז אספנו 16 סוגים של טיפוסים שייצגו את הפנים הרבות של חללי העבודה המשותפים. אולי לא תהיינה ראיות מדעיות שיתמכו בתצפיות האלו (בינתיים), אך אין לנו ספק שתסכימו עם רוב הדוגמאות הבולטות. כל שעליכם לעשות הוא להשען לאחור ולהתאים כל עובד לדמות שלו. או לחילופין, המממ - לזהות את עצמכם.

4 חללי עבודה משותפים בראשון לציון

4 חללי עבודה משותפים בראשון לציון

הקרבה לתל אביב, שפע המסעדות, ואין סוף מקומות חניה- הם רק חלק מהסיבות לעבור לעבוד בראשון לציון- בואו לראות את המתחמים החדשים שהעיר מציעה לכם!